سلام روبی - جلد اول

ماجراجویی در برنامه نویسی

نویسنده: لیندا لیوکاس - ترجمه: رضوان خرمیان | وحیده عامل‌محبوب

قیمت: 180 هزارتومان

شابک: ۹۷۸۶۰۰۱۸۸۴۲۷۶

تعداد:

همه‌ ما از کودکی قصه‌هایی داریم که جهان‌بینی ما را شکل داده‌اند.قصه‌های کودکی مانند دوستانی نامرئی در کنار ما می‌مانند و تا سال‌ها بعد همچنان روی سلیقه و تصمیمات ما تأثیر می‌گذارند. فکر می‌کنم ما به صداها و قصه‌های زیادی نیاز داریم که بتوانند آن بخش جذاب کدنویسی را نشان بدهند.

هسته‌ مرکزی یادگیری، بازی است. برنامه‌نویسی مثل مداد شمعی یا بلوک‌های لگو است؛ روشی برای ابراز وجود.
 این کتاب درمورد «یادگیری برنامه نویسی» نیست و هیچ زبان برنامه نویسی خاصی را آموزش نمی‌دهد، اما اصول تفکر محاسباتی را معرفی می‌کند، اصولی که هر کودک برنامه‌نویس آینده به آن نیاز خواهد داشت.
با کمک این کتاب کودکان می‌آموزند که چگونه مشکلات بزرگ را به مشکلات کوچک تبدیل کنند، به دنبال الگوها بگردند، برنامه‌های گام به گام ایجاد کنند و خارج از چارچوب فکر کنند.
با فعالیت‌هایی که در هر فصل گنجانده شده است، کوچولوهای برنامه‌نویس آینده می‌توانند تخیلات خودشان را به اجرا در بیاورند و بسیار هیجان زده خواهند شد.

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

این کتاب 9 فصل دارد، هر فصل از این کتاب قصه‌ای از دنیای روبی است. یعنی 9 درس کوچک در مورد تفکر محاسباتی.

این کتاب برای کودکان با همراهی والدینشان طراحی شده است. می‌توانید کل داستان را برای بچه‌ها بخوانید، یا هر بار روی یک فصل تمرکز کنید. هر فصل دارای مجموعه‌ای از تمرینات است که بر اساس مفاهیم بازی و خلاقیت ساخته شده‌اند.برای هر تمرینی وقت بگذارید و چندبار آن را بازی کنید. کاملا طبیعی است و اشکالی ندارد که اشتباه کنید و با روش‌های مختلفی مشکلات را حل کنید. این‌ها همه بخشی از شکل‌گیری تفکر محاسباتی است.

جعبه ابزار برای اطلاعات تکمیلی والدین و فهرست مفاهیم مورد بحث در بخش پایانی کتاب آمده است.

در سایت سلام روبی، بازی، فعالیت‌ها و تمرین‌های جالب دیگری برای انجام دادن پیدا خواهید کرد و می‌توانید آنچه را که کودکان دیگر در سراسر جهان خلق کرده‌اند، مشاهده کنید.

وزن120 گرم
ابعاد119 × 181 × 133 میلی‌متر